Ubranka zimowe dla psów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zima to czas trudny nie tylko dla żyjących dziko gatunków zwierząt, ale również dla domowych pupili. Podczas zimowych spacerów pies jest narażony na przemarznięcie, a w konsekwencji – na chorobę. Jak go przed tym uchronić? Dobrym rozwiązaniem będą odpowiednio dopasowane, wygodne ubranka zimowe dla psów. Gdzie je kupować i które modele wybierać?

Czym grozi psu przemarznięcie?

Niskie temperatury są nieprzyjemne nie tylko dla człowieka. W równym stopniu odczuwają je zwierzęta. Pies, który z ciepłego mieszkania wychodzi na niską temperaturę panującą na zewnątrz, nie tylko nie czuje się komfortowo, ale też jest bardzo narażony na wynikające z przemarznięcia choroby. Wychłodzony organizm gorzej radzi sobie z ewentualną infekcją, pies może więc złapać przeziębienie, a nawet zapalenie płuc czy oskrzeli.
Problem dotyczy wszystkich czworonogów, ale na zimno szczególnie narażone są szczenięta oraz psi seniorzy, a także psy ras łysych czy pozbawionych podszerstka. Jeśli pupil ma czuć się dobrze i długo cieszyć się dobrym zdrowiem, jego opiekun powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie go przed chłodem i wilgocią, które pasują na dworze późną jesienią i zimą.

Ubranka zimowe dla psów – skuteczna ochrona przed zimnem

Jak chronić psa przed przemarznięciem? W szczególnie chłodne dni, kiedy temperatura spada dużo poniżej 0 stopni, zaleca się ograniczenie spacerów – wyjątkiem są alaskany i psy rasy husky, które dobrze się czują w takich temperaturach.
Już jesienią warto przygotować psa na nadchodzące zimowe dni, inwestując w dobrej jakości ubranka zimowe dla pupila. Dzięki nim piesek będzie mógł cieszyć się spacerami, nie marznąc. Dodatkowo ubranka zimowe dla psów pomogą mu uniknąć wychłodzenia organizmu i związanych z tym chorób. Odpowiednio dobrane nie będą krępować swobody pieska – ten zamiast trząść się z zimna, będzie z radością eksplorował teren i czerpał przyjemność z zabawy na świeżym powietrzu.

Jak wybierać ubranka zimowe dla psów?

Jeśli zimowe ubranko ma dobrze spełnić swoją funkcję, powinno być uszyte z miękkiej, elastycznej tkaniny, która nie ograniczy ruchów psa. Zimą trzeba pomyśleć o materiałach, które są lekkie, ale skutecznie chronią przed chłodem – dobrym rozwiązaniem będą kurtki wewnątrz wyłożone polarem. Wierzchnia warstwa ubrania musi chronić przed wilgocią, w sklepach dostępne są specjalne ubranka zimowe dla psów wodoodporne – idealne na pluchę.
Żeby pies czuł się komfortowo, ubranie musi być dopasowane do jego wielkości. Nie może w żaden sposób ograniczać ruchu ani utrudniać załatwiania potrzeb fizjologicznych. Powinno być miękkie, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Dopasowane do potrzeb czworonoga ubranka najłatwiej znaleźć w profesjonalnych sklepach zoologicznych.

 

Artykuł powstał we współpracy z LileTink