Regulamin forum

Rejestracja
Zarejestrowanie się na naszym forum umożliwi Ci korzystanie z dodatkowych opcji niedostępnych dla gości: personalizację profilu, rozpoczynanie nowych wątków oraz możliwość wysyłania prywatnych wiadomości i e-mali do innych użytkowników. Dzięki temu użytkownicy forum chronieni są przed otrzymywaniem prywatnych, anonimowych wiadomości.

Rejestracja jest darmowa, trwa tylko chwilę, a zapewnia wiele przywilejów i pełną przynależność do naszej rodziny forumowiczów. Rejestracja na forum wymaga akceptacji niniejszego regulaminu, oraz naszej polityki prywatności:

1. Szanujmy siebie nawzajem
Nie publikuj wypowiedzi niezgodnych z ogólnie przyjętymi zasadami kultury, które mogłyby kogoś obrazić, zastraszyć czy wyśmiać. Dotyczy to zarówno innych użytkowników forum, jak i narodowości, o których piszemy. Szanuj kulturę osób zamieszkujących inne regiony świata.

2. Kultura języka i wypowiedzi
Dbaj o kulturę języka, nie używaj wulgaryzmów i słów powszechnie uznawanych za obraźliwe. W środowisku internetowym, pisanie WIELKIMI literami uważane jest za niegrzeczne.

3. Szanuj prawa autorskie
Nie umieszczaj postów naruszających prawa autorskie. Jeśli cytujesz czyjeś słowa, koniecznie podaj autora i źródło, z którego korzystałeś.

4. Przestrzegaj prawa państw, o których piszemy
Szanuj zarówno prawo polskie, jak i przepisy obowiązujące poza granicami. Nie pisz o czynach niezgodnych z prawem i sposobach jego omijania.

5. Nie reklamuj się na naszym forum
Nasze forum jest z założenia miejscem dyskusji i wymiany informacji dotyczących podróżowania. Nie wykorzystuj naszych przestrzeni do działalności komercyjnej, a także nie zasypuj ich treściami odbiegającymi od poruszanego tematu.

Dopuszczalne jest jedynie umieszczanie linków i opisów prywatnych stron czy blogów ściśle związanych z twórczością Haliny Poświatowskiej

6. Zaufaj nam
Zaakceptuj nasze prawo do usunięcia, edytowania, przeniesienia lub zablokowania poszczególnych treści. Ze swojej strony zapewniamy, że będziemy ingerować w życie forum tylko w sytuacjach koniecznych.

7. Baza danych
Wszelkie informacje zamieszczone w Twoim profilu i na naszym forum przechowywane będą w bazie danych. Nie możemy odpowiadać za ich kradzież, włamania hakerskie i wszelkie incydenty, na które nie będziemy mieli wpływu. Adres email może zostać użyty do celów marketingowych.

8. Bądź odpowiedzialny(a)
Choć administratorzy i moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania wszelkich materiałów obraźliwych, nie odpowiadają oni za treści publikowane na forum. Każdy użytkownik odpowiada sam za siebie, pamiętajmy więc, że zawartość każdego postu wyraża tylko i wyłącznie poglądy danego autora i on ponosi ich konsekwencje.

9. Konsekwencje
Łamiąc zasady użytkowania forum możesz – w zależności od sytuacji – otrzymać upomnienie lub zostać natychmiastowo usuniętym z listy użytkowników. W razie poważnych przewinień, związanych z łamaniem polskiego prawa i nieposzanowaniem godności osobistej (treści obraźliwe, pornograficzne, rasistowskie), zmuszeni będziemy powiadomić odpowiednie władze. Dla zachowania zasad bezpieczeństwa numery IP autorów podlegają rejestracji.

Jeśli nie odpowiadają Ci te warunki, nie rejestruj się, a w razie uwag lub wątpliwości napisz do nas.

Jeśli jakikolwiek punkt regulaminu ulegnie zmianie, poinformujemy o tym naszych użytkowników, w odpowiednim dziale forum.