Doskonała torba dla psa

Komfort psa podczas podróży jest bardzo istotny. Pies, który będzie przewożony w złych warunkach, może później odczuwać skutki tego dyskomfortu. Przede wszystkim mogą pojawić się różnego rodzaju bóle jeżeli pies był przewożony w złych warunkach. Równie istotne jest jednak bezpieczeństwo zwierzaka podczas podróży.

Nie tylko do przenoszenia

Wiele osób kojarzy transportery dla zwierząt głównie z przenoszeniem pupili ręcznie. Jest to oczywiście jedno z głównych założeń transportera, jednak nie można zapominać o tym, jak istotną rolę pełnią one podczas podróży samochodem. Umieszczenie zwierzaka w tego typu transporterze może bardzo pozytywnie wpłynąć na komfort jego podróży oraz bezpieczeństwo. Funkcja ochronna takich nosidełek dla zwierząt jest szczególnie ważna w przypadku nieprzewidzianych zderzeń.

Plastikowe transportery czy maty ochronne do samochodu mają zapewnić nie tylko komfort i bezpieczeństwo zwierzęciu. Ich rolę docenią również właściciele czworonogów. Przewożenie zwierzaków w tego typu zabezpieczeniu pozwoli uniknąć zabrudzenia wnętrza samochodu sierścią czy śliną.

 

Komfort w ciepłe dni

Prócz typowych plastikowych transporterów oraz dużych klatek, można spotkać inne nosidełka. Jednym z przykładów może być torba dla psa. Stosowana przede wszystkim na krótkie wyjścia, kiedy noszenie psa, jakby nie było, w rękach nie będzie bardzo męczące. Materiałowe torby są najczęściej odkryte przez co nie ma możliwości, że zwierzę będzie odczuwało nadmierne ciepło.

Prócz tego, że torba dla psa jest komfortowa dla samego pupila, właściciele nie będą narzekać na nadmierny ciężar. Warto poszukać torby z wytrzymałej mieszanki materiałów, przez co jej żywotność będzie większa, a w przypadku czyszczenia nie będzie dochodziło do drobnych uszkodzeń.

Co wybrać?

Wybór odpowiedniego transportera dla psa musi być przemyślany. Głównym argumentem są oczywiście gabaryty psa, ale należy również brać pod uwagę możliwe opcje transportowania. Wiadomo, że bardzo dobrym rozwiązaniem dla dużego psa będzie kupno klatki, jednak należy mieć równie duże auto, aby móc taką klatkę zmieścić w bagażniku. Czasem lepszym wyborem dla dużego zwierza będzie mata ochronna.

Bez wątpienia, każdy właściciel psa, który planuje zabierać psa na wycieczki samochodem, powinien pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu zwierzęcia. W tego sposób zminimalizuje możliwą krzywdę wyrządzoną pupilowi podczas wypadku, ale również zadba o bezpieczeństwo swoje i innych pasażerów. Wybór transportera musi być jednak odpowiednio przemyślany.

 

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink